Україна, м.Київ
Дизайнер інтер'єру
Інна Лисецька
тел. (067)937-10-51
i@solsbery.com.ua

Дешевий і швидкий ремонт ванни або кухні - це легко!

 

Багато кому з нас неодноразово приходила в голову думка: «А непогано було б в моїй старенькій хрущовці відремонтувати кухню і ванну». І тут же перед нашим уявним поглядом вставали дві страшні примари - двомісячна розруха в квартирі і смертельний удар по нашому не занадто товстому гаманцю. Поговоримо сьогодні про те, як зробити ремонт на кухні і у ванні швидко і з мінімальними витратами.

Зазвичай в якості матеріалу для ремонту стін ванної кімнати і кухні вибирають плитку або пластикові панелі. Цілком гідний вибір - і те і інше дає надійний захист від бруду і вологи. Давайте оцінимо кожен спосіб.

Обробка стін плиткою триває досить довго (близько десяти днів) і супроводжується такими малоприємними чинниками, як бруд, шум і сміття. Для панелей досить двох-трьох днів. Відмітимо, що багато хто любить плитку за природність і погано відноситься до панелей, оскільки вони зроблені з пластика. Залишимо вибір за вами, це справа смаку кожного.

Як показує практика, обробка панелями в середньому на 30-40% дешевше, ніж обробка плиткою. Вибрати колірну гамму сьогодні можна практично будь-кого для обох варіантів. Але: нам адже потрібний швидкий ремонт з мінімумом незручностей. Ось тут-то в справу і вступають панелі.

Обробити стелю і стіни за допомогою панелей можна досить швидко. Нам не знадобиться готувати поверхню стін (на відміну від плитки), монтаж швидкий і простий. Нам знадобляться: дриль, цвяхи, саморізи і молоток, а також дерев'яні бруски. Кріпимо бруски до стіни, до брусків - панелі. День-два, і - готово! Сміття і бруду - мінімум. Просто змітаємо обрізання і стружку і в приміщенні чистота і порядок. Панелі відмінно маскують нерівності стін, перепади, старі шпалери, фарбу і тріщини, прості в установці. Тому їх легко можна монтувати самостійно.

Так, з «швидко» розібралися. Тепер давайте оцінимо, в скільки ж це нам обійдеться. Розглянемо стандартну ванну кімнату 1,5х1, 5х2, 5 м Неважко прикинути, що площа стін, що вимагають обробки, буде близько 12,5 кв.м.

Розглянемо варіант з плиткою: вітчизняна плитка коштує десь 65 грн/кв. м. (імпортна - близько 105 грн.) Додамо ту, що затерла для швів, клей, вирівнювання стін, розкладки і так далі. Набіжить ще близько 25 грн. за квадрат. Робота майстра - 65-80 грн./ кв. м. Бій плитки при обробці труб, кутів і підвіконь - витрати на матеріал зростають ще на 3-4%. Нескладний підрахунок дає близько 2100 грн. за ремонт.

Тепер поглянемо на варіант з панелями. Ціна вітчизняних панелей хорошої якості - в межах 45 грн./шт. (65 грн./кв.м.). Ще нам потрібно буде додати вартість ПВХ-планок або дерев'яних брусків, фурнітури (куточки, плінтус), витратних матеріалів (цвяхи, саморізи). В сумі це дає близько 18-20 грн./кв.м. Т. до. монтаж панелей - робота досить проста, то майстер за неї візьме 30-40 грн. за кв.м. А якщо є бажання і невтомна тяга до економії, то ви можете і самі змонтувати панелі за пару днів. Разом отримуємо: при монтажі майстром витрати складуть 1500 грн., при самостійному монтажі - близько 1050 грн. Обробити панелями стеля обійдеться ще в 200-250 грн.

Отже, ми відповіли на питання «скільки»? і «як швидко»?. Тепер поговоримо про практичність пластикових панелей.

Панелі запросто миються. Вони не бояться плісняви, грибка, вологи, шкідників і перепаду температур. Практичність - на обличчя. Цей вид обробного матеріалу екологічний. Панелі зроблені з ПВХ (полівінілхлорид), який застосовується для найрізноманітніших цілей (навіть для упаковки продуктів харчування), панелями обробляють стіни у багатьох лікарнях і поліклініках, панелі добре підходять для стелі.

До речі, про стелю. Багато хто задається питанням: «Як же позбавитися від нерівної і негарної стелі у ванні або на кухні, що носить сліди електропроводки, плям від протікання і т. д».? Білити безглуздо (тільки акцентуєте увагу на дефектах), вирівнювати під фарбування довго і дорого, підвісна стеля - дороге задоволення, та і життєвий простір втрачати не хочеться. Відповідь очевидна - скористайтеся пластиковими панелями.

Встановити пластикові панелі на стелю в туалеті, ванні або кухні можна за декілька годин. Перед монтажем стеля не потребує вирівнювання. Панелі з ПВХ швидко приберуть усі дефекти, і ми отримаємо красиву і рівну стелю. Як вже було написано вище, на обробку стелі ванної кімнати (1,5х1, 5м) панелями ви витратите 200-250 грн. Такій стелі не страшні протікання, на нім не залишиться розлучень і плям. Пластикові панелі легко можна помити, вони не бояться води. Загалом, вибір матеріалу для ремонту стелі вашої ванної кімнати або кухні - очевидний. Особливо хороші панелі шириною 335 мм - мінімум стиків на стелі, отже, стеля виглядатиме набагато краще, а монтаж пройде ще швидше (для порівняння: щоб закрити 1 м стелі знадобиться чотири панелі шириною 250 мм або три панелі шириною 335 мм).

Сьогодні існують десятки колірних рішень для пластикових панелей. Тут і фактури під мармур для ванних кімнат, і теплі і ніжні забарвлення для кухні, і багато чого іншого. В середньому в магазині ви зустрінете 15-20 кольорів. Зайшовши в спеціалізований магазин, ви виявите набагато більшу різноманітність кольорів і фактур. Можна зустріти і авторські колекції. Такі колекції випускаються невеликим накладом і зазвичай пропонуються не окремо, а у вигляді готових декорів.

Отже, ми розглянули, як швидко і недорого зробити ремонт ванни або кухні. Звичайно, вибір матеріалу для обробки стін залишається за кожним, проте здається, що у панелей ПВХ велике майбутнє. Про стелю і говорити нічого. Думаю, що після прочитання статі багато хто оберне свій погляд на варіант обробки панелями. Ще раз відмітимо переваги ремонту панелями з ПВХ: швидко, недорого, без зайвого шуму і пилу, добре поєднуються з плиткою, шпалерами, фарбою, практичні, невибагливі в обслуговуванні, прекрасно приховують дефекти стін і стелі, не бояться вологи, легко миються.

Приємного ремонту!

Произведение искусства также имеет душу
Шпенглер Освальд
 
 
філософія дизайну інтер'єрів | стилі в дизайні інтер'єру | дизайн будинку та котеджу | ремонт квартир | стилі у виробах з кування
Дизайн інтер'єрів квартир та суспільних приміщень, перепланування, дизайн-проекти - приватні дизайнери в Києві.
© 2005-2015 «Солсбері» - дизайн інтер'єрів.